Alternate Text

آنتی مولرین هورمون(AMH)

 

آنتی مولرین هورمون(AMH)

اندازه گیری AMH سرم برای تخمین ذخایر تخمدانی به کارمی‌رود.

این هورمون از سلولهای گرانولوزدی فولیکولهای کوچک با اندازه 6-4 mm  ترشح میگردد ومقادیر آن در طول ماه نیز ثابت می باشد.

لذا به میزان دوره پریود خانمها ارتباطی ندارد و آن را میتوان در هر روز از ماه اندازه گیری کرد.برخلاف هورمونFSH  که حتماً باید در روز دوم یا سوم دوره پریودی اندازه‌گیری کرد.

اندازه گیری AMH با میزان هورمونهای استروژن و قرص های ضد بارداری خانمها ارتباطی ندارد.

میزان AMH با افزایش سن کاهش می یابد و کاهش آن میتوان پیش بینی کرد که قدرت تخمدان ها کاهش یافته است ولی میزان AMH در آقایان در هر سنی از خانمها بیشتر می باشد.

مقادیر بالایAMH  در افراد مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک دیده میشود و براساس آن میتوان احتمال خطر سندرم تحریک بیش از حد تخمدان را پیشگویی کرد.

        این تست نیاز به ناشتایی ندارد

ادامه
پیوندها
  • 04533247389
    04533243011
ميدان سرچشمه کوچه شمس
ساختمان پزشکان فارابي
پیام های بهداشتی
-تغذيه انحصاري نوزاران با شيرمادر تا شش ماهگي باعث كاهش احتمال شيرخوار به عفونت‌هاي نوزادي مي‌شود. -نوزاداني كه با شيرمادر تغذيه مي‌شوند، نسبت به ديگر نوزادان از وضعيت مطلوب‌تري برخوردارند. -به دليل وجود تركيبات ايمني بخش در شيرمادر، احتمال ابتلاي كودك به آسم و آلرژي و عفونت‌هاي نوزادان را كاهش مي‌دهد. -شيرخواراني كه از شير مادر استفاده مي‌كنند كمتر دچار مشكلات دنداني ناشي از پستانك و تغذيه مصنوعي مي‌شوند. هميشه سعي كنيد نمك را به اندازه مصرف خريداري كرده و از ذخيره نمودن نمك يددار تصفيه شده به مدت طولاني (بيش از يكسال) كه موجب كم شدن ميزان يد آن مي‌شود خودداري كنيد.
ساعات کاری
شنبه تا چهارشنبهپنج شنبه
7 الی 19:307 الی 14
کلیه حقوق این وبسایت محفوظ و متعلق به آزمايشگاه تشخيص طبي فارابی می باشد.
طراحی شده توسط شرکت پیوند طب و نرم افزار