Alternate Text

بررسی هپاتیت از طریق نمونه خون (HBV AG)

 بررسی هپاتیت از طریق نمونه خون (HBV AG)


هپاتیت به معنی التهاب در پارانشیم کبد است و به دلایل مختلفی می‌تواند ایجاد شود که بعضی از آنها قابل سرایت هستند و برخی مسری نیستند. از عواملی که ایجاد هپاتیت می‌کنند می‌توان به افراط در مصرف الکل، اثر برخی داروها، آلودگی به باکتری و هم‌چنین ویروس اشاره نمود. هپاتیت ویروسی منجر به عفونت کبدی می‌گردد.
هپاتیت B یکی از انواع هپاتیت ویروسی است که عامل آن ویروس هپاتیت B(HBV) می باشد. HBV از طریق تماس با خون یا مایعات بدن فرد آلوده به دیگران قابل سرایت است. عفونت با این ویروس در 5% موارد (بخصوص در کودکان) می تواند به شکل هپاتیت مزمن در آید. آنتی ژن سطحی هپاتیت B(HBSAg) مهمترین پروتئین پوشش HBV است و مسئول ایجاد هپاتیت حاد و مزمن قلمداد می شود.
این تست برای کشف وجود HBSAg در خون (سرم و پلاسما) بکار می رود.
5- این تست نیاز به ناشتایی ندارد . اما بهتر است برای کاهش کدورت سرم خون و جلوگیری از کسب نتیجه کاذب 3 – 4 ساعت قبل از انجام آزمایش از مصرف وعده غذایی هایی پرچرب خودداری نمایید.
6- پیشنهاد میگردد تمام مراجعین محترم پیش از ابتلا با این ویروس مهلک بدن خود را با تزریق واکسن هپاتیت که در کلیه مرکز درمانی و بهداشتی عرضه میگردد ، ایمن نمایند

ادامه
پیوندها
  • 04533247389
    04533243011
ميدان سرچشمه کوچه شمس
ساختمان پزشکان فارابي
پیام های بهداشتی
-تغذيه انحصاري نوزاران با شيرمادر تا شش ماهگي باعث كاهش احتمال شيرخوار به عفونت‌هاي نوزادي مي‌شود. -نوزاداني كه با شيرمادر تغذيه مي‌شوند، نسبت به ديگر نوزادان از وضعيت مطلوب‌تري برخوردارند. -به دليل وجود تركيبات ايمني بخش در شيرمادر، احتمال ابتلاي كودك به آسم و آلرژي و عفونت‌هاي نوزادان را كاهش مي‌دهد. -شيرخواراني كه از شير مادر استفاده مي‌كنند كمتر دچار مشكلات دنداني ناشي از پستانك و تغذيه مصنوعي مي‌شوند. هميشه سعي كنيد نمك را به اندازه مصرف خريداري كرده و از ذخيره نمودن نمك يددار تصفيه شده به مدت طولاني (بيش از يكسال) كه موجب كم شدن ميزان يد آن مي‌شود خودداري كنيد.
ساعات کاری
شنبه تا چهارشنبهپنج شنبه
7 الی 19:307 الی 14
کلیه حقوق این وبسایت محفوظ و متعلق به آزمايشگاه تشخيص طبي فارابی می باشد.
طراحی شده توسط شرکت پیوند طب و نرم افزار